Rekonstrukce tribuny Na Křemelce ve Strakonicích je u konce

Tribuna Na Křemelce ve Strakonicích - ilustrační foto (zdroj strakonice.eu)

STRAKONICE – U konce je oprava tribuny Na Křemelce. Vznikla v sedmdesátých letech minulého století a od té doby slouží několika generacím fotbalových fanoušků, není tedy divu, že její stav vyžadoval celkovou rekonstrukci. Její cena převyšuje 5 milionů korun s DPH. Město obdrželo od Krajského úřadu Jihočeského kraje dotaci na opravu tribuny ve výši 1 400 000 korun.

Jak uvedla mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková, především bylo nutné zajistit obnovu veškerých nátěrů ocelových zámečnických konstrukcí, a to po kompletním opískování všech původních nátěrů, včetně nosné konstrukce. Došlo k výměně zkorodovaných trapézových plechů na střeše a vlnitých plechů na stěnách tribuny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Čas, po který tribuna sloužila veřejnosti, se podepsal i na ostatních konstrukcích. „Byla tedy provedena i částečná výměna dřevěných prvků a novými nátěry opatřeny lavice pro diváky. Dále byla nutná oprava a nátěr betonových podlah, nová elektroinstalace a osvětlení tribuny, klempířské konstrukce, nová fasáda, nové okenní a dveřní výplně, nový okapní chodníček, drobné opravy asfaltů a nový hromosvod. U zábradlí po obou stranách jednoramenných schodišť pro diváky bylo nutné provést vedle nátěrů také jeho doplnění. Na základě zpracovaného statického výpočtu byla doplněna ocelová stěnová ztužidla a další zámečnické konstrukce,“ popsala Bučoková.

Současně s opravou tribuny prošlo rekonstrukcí i samotné hřiště. Nový trávník i zavlažovací systém zvýší úroveň sportovního stadionu. „Na dokončení aktuálně čeká pěší a silniční komunikace. Jde o nový povrch z betonové zámkové dlažby v prostoru před tribunou a obnovení plochy za bývalým rockovým klubem. Tam vznikne zpevněná cesta z asfaltového recyklátu a zaasfaltovány budou plochy před kabinami v trase nového teplovodu,“ sdělila mluvčí strakonické radnice. Pokud dovolí klimatické podmínky, bude akce za bezmála 700 000 korun bez DPH zhotovena ještě do konce letošního roku.