Vodné a stočné v Písku příští rok zdraží. Víme o kolik!

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PÍSEK – Tak, jako zdražuje všechno, tak i ceny vodného a stočného se v příštím roce zvýší. V Písku příští rok zdraží o téměř 17 procent na 94,34 korun bez DPH (103,78 korun s DPH) za metr krychlový vody. Navýšení ceny schválilo na svém prosincovém jednání zastupitelstvo města.

Výše vodného za jeden metr krychlový vody bude 54,55 korun bez DPH, to je meziročně o 5,93 korun více. Cena stočného stoupne o 7,54 korun na 39,79 korun bez DPH.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„K navýšení ceny vodného a stočného dochází vlivem nárůstu indexů nákladový položek pro rok 2023 a nárůstu výše nájemného za pronajatý vodohospodářský majetek. Nejvíce se ovšem na nárůstu ceny podílí výrazné zdražení energií,“ uvedl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík.

Nájemné pro provozovatele vodohospodářské infrastruktury, kterým je firma ČEVAK, se příští rok zvýší o zhruba 3,6 milionu korun bez DPH. „Pro rok 2022 je podle požadavků Koncesní smlouvy na výpočet výše nájemného a na základě rozšíření vodohospodářského majetku města Písek provozovatelem nově stanoveno nájemné ve výši 54,3 milionu korun bez DPH. Nájemné je ve shodě s aktualizovaným plánem financování obnovy vodovodů a kanalizací v Písku,“ sdělila mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.