Při požáru domu na Českobudějovicku zemřel člověk

požár domu v obci Hůrka na Českobudějovicku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Jihočeští hasiči dnes v ranních hodinách vyjížděli k požáru domu v obci Hůrka na Českobudějovicku. Hořel zde jednopatrový rodinný dům. Na domě se propadla střecha a strop. Uvnitř domu byla bohužel nalezena osoba, u které lékař záchranné služby konstatoval smrt.

Jak sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, informaci o požáru přijali hasiči na tísňovou linku v úterý 6. prosince krátce po půl osmé. „Do Nové Vsi, části obce Hůrka operační důstojníci vyslali profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné a svolali jednotky SDH obcí Nová Ves, Ledenice a Borovany. Jako posilová jednotka k požáru byly následně vyslány také osádky vozů ze stanice České Budějovice. Vyjelo celkem šest cisteren, dopravní automobil a automobilový žebřík,“ uvedla mluvčí hasičů. Podle jejích slov takovéto množství vyslané techniky rozhodli operační důstojníci nasadit i vzhledem k sjízdnosti/nesjízdnosti komunikací.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Událost byla původně ohlášena jako požár kotelny domu. „Když hasiči na místo přijeli, hořel jednopatrový rodinný dům o půdorysu přibližně dvanáct krát šest metrů v plném rozsahu. Zároveň se propadla střecha a strop domu. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Hasební vodu čerpali z blízkého rybníčku, kde nasadili tři plovoucí čerpadla. Vzhledem k nestabilitě objektu zásah probíhal zvnějšku, žádný z hasičů nevstupoval dovnitř,“ popsala Matějů.

V domě se v době požáru nacházely dvě osoby. Jedna byla nalezena bez známek života, další zdravotníci odvezli do nemocnice. Tuto informaci potvrdila také mluvčí záchranné služby Zuzana Fajtlová. „Jedna z osob se nadýchala kouře a bylo nutné ji mimo jiné poskytnout kyslíkovou terapii. Po zajištění stavu byla převezena do nemocnice. Bohužel druhá osoba nacházející se v době požáru v domě na místě zemřela,“ řekla mluvčí záchranářů.

Požár je tuto chvíli lokalizován, tedy pod kontrolou zasahujících jednotek. „V následujících hodinách bude probíhat dohašování a vyklízení objektu. Výše vzniklé škody zničeného objektu a příčina vzniku požáru bude známa až po úplné likvidaci požáru,“ doplnila mluvčí jihočeských hasičů.

požár domu v obci Hůrka na Českobudějovicku (zdroj HZS Jihočeského kraje)
požár domu v obci Hůrka na Českobudějovicku (zdroj HZS Jihočeského kraje)
požár domu v obci Hůrka na Českobudějovicku (zdroj FB Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje)
požár domu v obci Hůrka na Českobudějovicku (zdroj FB Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje)