Čtyřicátník pod vlivem alkoholu v noci havaroval do svodidel

nehoda v ulici V hluboké cestě, nedaleko turbo kruhových objezdů Mladé na okraji jihočeské metropole (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Požívání alkoholu a řízení motorových vozidel k sobě zkrátka nepatří. To však neuznává určitá část mužů a žen, kteří ovlivnění usedají za volant či řídítka motorových vozidel. Jednu z posledních dopravních nehod tohoto charakteru, vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté v městské části Mladé, na okraji krajského města.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, nehoda se stala v neděli 11. prosince 2022 pár desítek minut po půlnoci. „Jednačtyřicetiletý muž řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Volkswagen Golf po ulici V hluboké cestě nedaleko turbo kruhových objezdů Mladé, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu pozemní komunikace a vlastnostem nákladu, přičemž dostal smyk, přejel do protisměru, kde narazil do kovových svodidel. Poté přejel travnatý pás a svou jízdu ukončil nárazem do dalších svodidel,“ popsal mluvčí.

nehoda v ulici V hluboké cestě, nedaleko turbo kruhových objezdů Mladé na okraji jihočeské metropole (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopravní policisté při jednání s řidičem z jeho dechu cítili závan alkoholu, proto ho vyzvali k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu. „Výsledek měření vykázal bezmála dvě promile alkoholu. Po pár minutách opakovaný test měl totožné hodnoty,“ sdělil policejní mluvčí.

Muži byla zakázaná další jízda a zadržen řidičský průkaz. „Strážci pořádku ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal Bajcura.