Oženil se s cizinkou. Inkasoval odměnu několik desítek tisíc korun

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRACHATICKO – Svatba jako obchod. Takovou nyní prošetřují policisté na Prachaticku. Osmatřicetiletý muž se zde oženil s cizinkou a ta mu za sňatek zaplatila, aby si zajistila výhody pobytu na území České republiky. Jde o případ, který se většinou odehrával na konci devadesátých let minulého století, kdy čeští občané sloučením manželstvím s cizincem legalizovali jeho pobyt na území České republiky.

O případu informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. „Dle zjištěných a prokázaných skutečností měl osmatřicetiletý muž z Prachaticka, za úplatu uzavřít manželství s cizinkou, čímž jí zřejmě zajistil výhody pobytu na území naší republiky,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Prvotní informace o tomto nevěrohodném sňatku prověřovali policisté z obvodního oddělení Vimperk, kteří poté případ předali svým kolegům z cizinecké policie. „Podezřelý muž si koncem listopadu převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu Napomáhání k neoprávněnému pobytu na území České republiky, kdy je vyšetřování realizováno formou zkráceného přípravného řízení,“ doplnil Bajcura.