Opilý řidič usnul za volantem a skončil s automobilem v příkopu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICKO – Na Strakonicku došlo dnes v brzkých ranních hodinách k nehodě osobního automobilu. Třiatřicetiletý řidič nasedl do svého vozidla pod vlivem alkoholu, usnul za volantem a sjel do příkopu. Nehodu na linku 158 oznámil jiný řidič, který projížděl okolo. 

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, nehoda se stala ve čtyři hodiny ráno v katastru obce Radčice u Vodňan na Strakonicku, „Třiačtyřicetiletý řidič z Prachaticka jel osobním automobilem od Vodňan směrem na Protivín, kde u Radčic sjel do příkopu. S vozidlem se snažil ještě z místa odjet, ale zapadl a nemohl vyjet,“ popsala mluvčí policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nehodu oznámil na linku 158 jiný řidič, který jel po stejné silnici a vozidla si všiml. „Policisté po příjezdu na místo nehody provedli u řidiče dechové zkoušky, které ukázaly pozitivní hodnoty přes jedna celá osm promile alkoholu v dechu,“ zkonstatovala Nováková. Nehoda naštěstí neskončila zraněním řidiče ani nikoho jiného.