Provozní doby ani teploty v budějovických sportovištích se příští rok měnit nebudou

Plavecký bazén v Českých Budějovicích (zdroj commons.wikimedia.org / foto Czeva)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dobrou zprávu máme pro všechny milovníky sportu a návštěvníky sportovišť v jihočeské metropoli. Podle sdělení představitelů Sportovních zařízení města České Budějovice nejsou provozní doby sportovišť nijak omezeny a stejně tomu bude i v příštím roce. I přesto, že procházíme energetickou krizí, nedojde v bazénech ani ve vířivce ke snižování teplot.

„Můžeme si to dovolit díky vstřícnému přístupu našeho zřizovatele, kterým je město České Budějovice, a zároveň i díky zastropování cen energií. V letošním roce jsme nesnížili teploty vody v bazénech ani v šatnách a sprchách a ani v roce 2023 ke snižování teplot nepřikročíme,“ uvedl ředitel Tomáš Novák s tím, že provoz bude pokračovat v obdobném režimu jako v předchozích letech před pandemií.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Ani v tomto ekonomicky složitém období nehodláme ubírat návštěvníkům na komfortu a pohodlí. Chceme, aby využívali městská sportovní zařízení tak, jak jsou zvyklí,“ dodává 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Obě ledové plochy v Budvar aréně budou v provozu do konce března 2023. V dubnu, případně v jeho části, bude ještě k dispozici led na jedné z hal Budvar arény. V květnu se položí na plochu v tréninkové hale povrch pro in-line hokej. Druhá hala Budvar arény tak bude sloužit pro „suchou“ přípravu do začátku července. V druhé polovině července začne příprava obou ledových ploch, nejprve bude zprovozněna tréninková hala a nejpozději od začátku srpna už budou v provozu obě ledové plochy. Veřejné bruslení skončí tradičně v březnu a opět zahájeno bude od října.

Krytý plavecký stadion bude v provozu do konce června a po letní přestávce opět na konci srpna až do konce roku. Letní plovárna bude otevřena na přelomu května a června až do konce 1. týdne v září, pokud počasí dovolí. Teplota vody v bazénech ani ve vířivce se snižovat nebude a zůstane ve velkém bazénu na hodnotě 27,2°C, v dětském bazénu 28°C a ve vířivce 32°C. Běžný provoz sauny 7 dní v týdnu skončí v červnu a přejde se na letní provoz, kdy bude otevřeno 3 dny v týdnu, a to v úterý, čtvrtek a v neděli. Běžný provoz bude od září.

Sportovní hala bude otevřena do konce června. Na červenec jsou naplánovány drobné opravy. Běžný provoz tak začne od srpna 2023.