Tábor: V havarijní oblasti se nouzově topí i teče teplá voda. Závadu může zjistit dron

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBOR – Příčinu havárie teplovodu se ani během středy nepodařilo najít. Nicméně v zasažené oblasti se již od podvečera topí a teče teplá voda. Je to ale nouzový režim a pracovníci společnosti Bytes dnes do akce nasadí termovizní dron. Obyvatelé havarijní oblasti by ale až do odhalení závady měli mít podle informací společnosti obhospodařující teplovod dostatek tepla i teplé vody.  

Jak uvedl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, technická opatření v domovních předávacích stanicích, která zaměstnanci Bytes Tábor ve středečních odpoledních hodinách provedli, se na chodu systému projevila lépe, než se očekávalo. „Dotčení obyvatelé tak měli, podle našich zpráv, navečer a po celou noc dostatečné množství tepla a teplé vody,“ sdělil mluvčí radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve čtvrtek se bude pokračovat v hledání závady. „Vzhledem k zatím dobrému chodu systému jsme však přistoupili po poradách ke změně našeho původního rozhodnutí, a to i z důvodu zabezpečit co nejlepší tepelnou pohodu pro dotčené obyvatele. Systém nebudeme prozatím vypouštět (za účelem montáže sekčního uzávěru) a budeme ho dále provozovat. Závadu budeme hledat za provozu. V praxi to znamená, že by obyvatelé měli mít, až do odhalení závady, dostatek tepla a teplé vody. Ve čtvrtek bude probíhat kopání sond v ulici Ústecká a bude použit termovizní dron,“ uvedl jednatel Bytes Tábor Ondřej Semerák.

AKTUALIZACE

Neúnavní pracovníci Bytes Tábor právě teď podle sdělení jednatele Ondřeje Semeráka objevili od úterý hledané místo havárie teplovodu. Inkriminované neuralgické místo, kde vzniklo „malé podzemní jezero“, se nachází ve spodní části Ústecké ulice na zahradě jednoho z domů. Teď se intenzivně pracuje na nápravě.