Po celém Jihočeském kraji se na zasněžených silnicích stalo několik nehod

nehoda v Písku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – Policisté dnes řeší po celém kraji dopravní nehody způsobené převážně nepřiměřenou rychlostí na zasněžených silnicích. Na Volyňsku vyvázl řidič z vozidla převráceného do náhonu elektrárny jen zázrakem bez vážnějšího zranění. U Cehnic se zase řidička při míjení kamionu vyjela víc k pravé krajnici, dostala smyk a s automobilem skončila na boku. Další nehody se staly v Písku, Dolním Skrýchově a v Želči.

O nehodách informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „Dnes po deváté hodině havaroval řidič osobního automobilu Škody Fabie u Nišovic na Strakonicku. Řidič s vozidlem ze zasněžené účelové komunikace sjel do koryta mlýnské stoky a vůz skončil převrácený ve vodě na střeše,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič měl opravdové štěstí, když celý mokrý, „pouze“ s odřeninami z auta sám vylezl. „Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Na místě se o mírně podchlazeného řidiče postarali policisté z Obvodního oddělení Volyně a následně záchranáři, kteří muže převezli do nemocnice k ošetření,“ sdělila Nováková.

nehoda u Nišovic na Volyňsku (zdroj Policie ČR)

Neuplynuly ani dvě hodiny a policii byla hlášena další dopravní nehoda u Cehnic na Strakonicku. „Řidička vozidla Citroen Xsara jela od Vodňan na Strakonice, kdy při míjení protijedoucího kamionu si údajně najela více k pravé krajnici, kde na sněhu dostala smyk a skončila s vozidlem na boku mimo komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí. I tato řidička měla velké štěstí, vyvázla pouze s lehkým zraněním.

nehoda u Cehnic (zdroj Policie ČR)

Jihočeští hasiči od rána zasahovali u nehod v Písku, Nišovicích, Dolním Skrýchově, Cehnicích a v Želči. Dopravní nehoda třech osobních a jednoho nákladního auta v Písku se stala v půl osmé ráno. „Zdravotnická záchranná služba ošetřovala dvě zraněné osoby, písecká profesionální jednotka nemusela nikoho vyprošťovat. Hasiči zajistili místo nehody i havarované vozy a po odtažení zničených aut silnici uklidili. Provoz v místě nehody byl řízen kyvadlově,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Automobilový jeřáb ze stanice Jindřichův Hradec pak vytahoval u Dolního Skrýchova z příkopu zapadlý autobus.

automobilový jeřáb ze stanice Jindřichův Hradec vytahoval u Dolního Skrýchova z příkopu zapadlý autobus (zdroj HZS Jihočeského kraje)