Hrubé urážky a kopání do dveří toalet: Čtyřicetiletá žena skončila v poutech a na záchytné stanici

Hrubé nadávky, vyhrožování ublížením na zdraví, kopání do dveří toalet a neuposlechnutí zákonných výzev strážníků skončily v pondělí večer pro čtyřicetiletou ženu nasazením pout a převozem na protialkoholní záchytnou stanici (zdroj FB Městská policie České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hrubé nadávky, vyhrožování ublížením na zdraví, kopání do dveří toalet a neuposlechnutí zákonných výzev strážníků. Tak to vypadalo v pondělí v pozdních večerních hodinách v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích. Pro čtyřicetiletou ženu tak tento večer skončil nasazením pout a převozem na protialkoholní záchytnou stanici.

Na oznámení o agresivní ženě v obchodním centru Mercury vyjížděla hlídka městské policie v pondělí 19. prosince krátce před desátou hodinou večerní. „Strážníky na místě oslovil zaměstnanec bezpečnostní služby, který jim popsal celou událost. Zjevně podnapilá žena se podle jeho slov snažila násilím dostat na toalety a kopala do dveří. Když se jí zaměstnanci bezpečnostní služby marně snažili vyvést ven z obchodního centra, z jejích úst si vyslechli řadu hrubých urážek. Ušetřeni nebyli ani náhodní svědci, kteří se ocitli v její blízkosti,“ popsala situaci na místě mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hrubé urážky však neminuly ani zasahující strážníky. Provedení orientační dechové zkoušky na alkohol odmítla s přídavkem dalších nadávek. Tím však potíže neskončily. „Když totiž strážníci rozhodli o jejím převozu na záchytnou stanici, žena se bránila nastoupení do služebního vozidla. K pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici jí strážníci převezli až po použití donucovacích prostředků a nasazení služebních pout,“ sdělila mluvčí.

Čtyřicetiletá žena z Jindřichohradecka se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku znevážení postavení, neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku proti občanskému soužití. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.