Svoz odpadu o adventu a na konci roku byl v Českých Budějovicích posílen

ilustrační foto (zdroj c-budejovice.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Svoz komunálního odpadu v Českých Budějovicích bude v průběhu vánočních svátků probíhat dle platného harmonogramu. Svoz separovaného odpadu již byl posílen, stejně jako svoz odpadkových košů v centru města. Společnost, která ve městě svoz odpadu zajišťuje, apeluje na občany, aby vánoční stromky odkládali buď u stanovišť na separovaný odpad, nebo u kontejnerů na komunální odpad.

Také v letošním roce se odpad v období vánočních svátků bude svážet tak, jak jsou občané zvyklí. Tedy mezi šestou hodinou ranní a desátou večerní. Z provozních důvodů se ovšem může stát, že se svoz uskuteční v jinou denní hodinu, než bývá obvykle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dle platného harmonogramu bude svážen také separovaný odpad. „Opět byl posílen svoz nádob na plast, papír i sklo, zejména na sídlištích. Naplněnost jednotlivých nádob bude monitorována a plné kontejnery budou operativně, dle aktuálních možností, vyváženy,“ říká náměstek primátorky Michal Šebek. „Posílen byl také svoz odpadkových košů v centru města a na náměstí Přemysla Otakara II.,“ dodává.

Společnost zajišťující svoz odpadu, nasadila do provozu také takzvaná odpadová taxi, která jezdí nad rámec běžného podzimního a zimního svozu, 7 dní v týdnu. Nahromaděný odpad svážejí podle pokynů dispečinku, městské policie a magistrátu.

Svoz vánočních stromků začne hned po Novém roce – v pondělí 2. ledna. „Stromek nepatří na libovolné místo na chodník, dovnitř nádoby na komunální odpad ani k nádobám na bioodpad. Prosíme občany, aby stromky odkládali u stanovišť na tříděný odpad, na sídlištích u klasických kontejnerů. Obsluha svozového vozu stromky naloží a odveze,“ připomíná Roman Braný ze společnosti, která ve městě svoz zajišťuje.

Svoz stromků z ulic bude pokračovat až do 20. února. Poté je bude možné odnést do sběrného dvora. Stromky je třeba očistit od ozdob, například zapomenutý například háček nevadí. Materiál ze stromků poslouží k dalšímu využití, zejména jako součást biomasy pro výrobu tepla v zařízení k tomu určených. Zbytky stromků, které nelze využít pro výrobu tepla, slouží jako technologický materiál pro rekultivaci kalojemů.