Pokusil se vloupat do prodejny v Táboře. Pátrá po něm policie

Pokusil se vloupat do prodejny v Táboře. Nepoznáváte ho? (zdroj Policie ČR)

TÁBOR – Táborští policisté se obrací veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění neznámého pachatele, který se snažil vloupat do jedné z prodejen v Táboře. Chtěl vypáčit dveře, ale to se mu naštěstí nepodařilo. Způsobil však škodu v hodnotě několika tisíc. Policistům se podařilo z kamerových záznamů zajistit fotografie s tímto pachatelem.

K pokusu o vloupání došlo 28. listopadu 2022 krátce po jedenácté hodině večerní. „Pachatel se pokusil vypáčením dveří vloupat do prodejny PONT ve Valdenské ulici v Táboře, což se mu nakonec nepodařilo a odešel neznámo kam. Způsobil škodu ve výši pět tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak je patrné ze zveřejněných fotografií, jedná se o muže s krátkými tmavými vlasy. V době spáchání vloupání měl oblečené tmavé kalhoty a černou bundu, která měla na zádech znak.

„Vyzýváme tímto muže na fotografiích, aby se přihlásil policistům na telefonní lince 974 238 700 nebo přímo na jejich služebně v Divadelní ulici číslo 212 v Táboře,“ žádá Pokorná. Zároveň policisté žádají každého, kdo by uvedeného muže na fotografii poznal, případně měl další poznatky k ustanovení jeho totožnosti, stejně jako k jeho dalšímu pohybu či výskytu v Táboře v Purkyňově ulici a okolí, aby tyto informace sdělil policistům.

Pokusil se vloupat do prodejny v Táboře. Nepoznáváte ho? (zdroj Policie ČR)
Pokusil se vloupat do prodejny v Táboře. Nepoznáváte ho? (zdroj Policie ČR)