Mladiství i rodiče s dětmi ignorují zákaz vstupu do skateparku, který není oficiálně otevřený

Zákaz vstupu do nového skateparku Na Křemelce ve Strakonicích nerespektují mladiství ani rodiče s dětmi (zdroj Městská policie Strakonice)

STRAKONICE – Nový skatepark Na Křemelce ještě není oficiálně otevřený, je tam zákaz vstupu, ale někteří to však bez ostychu ignorují. Od začátku ledna zde hlídka městské policie přistihla skupinky, které se tu bavily a dělaly zde nepořádek. Nejednalo se jen o mladistvé, ale strážníci odtud vykázali i rodiče s dětmi.

Blíže o těchto případech informovala mluvčí Městské policie ve Strakonicích Jaroslava Krejčová. „V úterý 3. ledna ve skateparku hlídka po oznámení na linku 156 jela provést kontrolu. Vrata otevřena, všude nepořádek a vysmátá omladina,“ popsala mluvčí strakonických strážníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Horší je, že v tomto směru mají sféru pochopení věci sníženu zřejmě i někteří dospělí. „V sobotu 7. ledna tady hlídka načapala několik rodičů s malými dětmi, kteří do zakázaného prostoru vlezli dírou mezi ploty. Stejně jako předtím teenageři, i oni museli areál okamžitě opustit,“ sdělila Krejčová. Strážníci zde dělají denně namátkové kontroly.

K situaci se vyjádřila také mluvčí města Markéta Bučoková. „V tuto chvíli je okolo skateparku ochranný plot, což znamená, že je veřejnosti uzavřen. Prosíme o respektování zákazu vstupu. O otevření do režimu zkušebního provozu budeme včas informovat,“ vysvětluje mluvčí města.