Senior srazil cyklistu a ujel. Policisté si pro něj přišli domů

senior v Českém Krumlově srazil cyklistu a ujel (zdroj Policie ČR)

ČESKÝ KRUMLOV – Velmi rychle vyřešili českokrumlovští dopravní policisté případ ujetí od dopravní nehody. Řidič osobního automobilu v Českém Krumlově srazil cyklistu a ujel. Díky všímavosti cyklisty, který si zapamatoval SPZ, si policisté pro pachatele přišli až domů.

K nehodě došlo v úterý 17. ledna okolo sedmé hodiny večerní na hlavní silnici ve směru od Českých Budějovic. „Po ulici Budějovická jel řidič ve vozidle značky Škoda, který při odbočování doleva na křižovatce do ulice Urbinská nedal cyklistovi přednost. Došlo ke střetu, po kterém cyklista upadl na komunikaci. Řidič osobního vozidla však nezastavil a pokračoval dál, aniž by zjistil zdravotní stav poškozeného,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Cyklista i přesto, že byl zraněný, si stačil zapamatovat registrační značku ujíždějícího vozidla. Do akce se tedy zapojili českokrumlovští policisté, kteří si pro pachatele dojeli až domu. „Jedná se o sedmdesátiletého muže z Českokrumlovska. U obou účastníků nehody byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Pachateli za trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti,“ dodala policejní mluvčí.