Mladík havaroval a dal se na útěk. Policisté ho dopadli za hranicemi s Rakouskem

Zadržení podezřelého muže (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – V neděli v noci byli vysláni lipenští policisté k obci Vyšší Brod. Zde se mělo pohybovat osobní vozidlo tovární značky Volkswagen Golf, jehož řidič způsobil dopravní nehodu a z místa ujel. Policisté mladíka cizí státní příslušnosti dopadli až za hranicemi Rakouska.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, v centru obce policisté popsané vozidlo zaznamenali, a proto se za ním rozjeli. „Za pomoci výstražného znamení signalizovali, aby zastavil. Řidič Golfu však zvýšil svou rychlost a ujížděl směrem na obec Studánky a k státní hranici s Rakouskou spolkovou republikou. Vzhledem k tomu, že naši policisté v rámci přeshraničního pronásledování přejeli do území jiného státu, okamžitě informovali operačního důstojníka, který předal zprávu na Společné centrum Mikulov – Drasenhofen,“ sdělil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážci pořádku muže pronásledovali až do obce Bad Leonfelden, kde na kruhovém objezdu vlivem vysoké rychlosti havaroval mimo silnici a do oplocení zahrady domu. Poté muž z vozu vystoupil a utíkal přes zahrady. „Policisté vizuálně zkontrolovali vozidlo, zda zde není jiná osoba a poté pátrali po zmíněném muži. V tu dobu se do pátrání zapojil i kolega z Rakouska, který sebou měl služební psa, což mělo velký význam na brzké nalezení muže na útěku. Ten sice skočil do rybníku a pak se schoval v křoví, ale psa neoklamal. Společnými silami muže zadrželi a zabránili dalšímu protiprávnímu jednání přiložením služebních pout,“ popsal celý zákrok Bajcura.

Zadržení podezřelého muže (zdroj Policie ČR)

Lustrací zadrženého policisté zjistili jeho totožnost. „Jednalo se o občana cizí státní příslušnosti, kterému byla vzhledem k jeho prochladnutí, přivolána zdravotnická záchranná služba. Mladíkovi byl proveden test na zjištění návykových látek v dechu s negativním výsledkem,“ doplnil policejní mluvčí.

Další vyšetřování bude prováděno ve spolupráci s rakouskou spolkovou policií Horního Rakouska.