Český Krumlov chce vyřešit bezpečnost chodců v úseku na Plevně

Přechod na Plevně (zdroj FB Město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – V poslední době se na přechodu na Plevně v Budějovické ulici v Domoradicích stalo několik vážných nehod, kdy tu auto srazilo chodce. Bohužel to nejsou v tomto místě ojedinělé případy. Město vnímá závažnost tohoto nebezpečného úseku a velmi intenzivně řeší problém umístění přechodu a jeho zabezpečení.

V tuto chvíli je dokončena studie, která řeší úpravu celého úseku Budějovické ulice. „Nyní jsme ve fázi projektové přípravy, tento přechod je nově naprojektován do užšího prostoru, aby chodci nepřecházeli v nejširším místě ulice. Také autobusové zastávky čeká přesunutí o několik metrů. K realizaci těchto úprav dojde ale až začátkem příštího roku. Do té doby proto hledáme řešení, jak zabezpečit stávající přechod, abychom co nejvíce eliminovali ohrožení chodců,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Největší úskalí představuje osvětlení. Přechod osvětluje lampa pouze z jedné strany silnice, na druhé straně není přivedena elektřina. „Odbor správy majetku a investic nyní hledá způsob, jak přechod lépe osvětlit, a to co nejrychleji bez odkladů, aby se zabránilo dalším případným neštěstím. Odbor dopravy a silničního hospodářství zajistí lepší značení přechodu, a to jak vodorovným značením, tak i svislými značkami, aby řidiči byli na existenci přechodu dostatečně upozorněni a včas si ho všimli,“ uvedla mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.

V tuto chvíli je podle vedení města absolutní prioritou zajištění bezpečnosti chodců, než bude úprava celého úseku hotova. „A apeluji i na chodce i řidiče, aby v tomto místě byli zvlášť obezřetní,“ dodává starosta.