Pervitin dealoval ve velkém. Pro muže si došla zásahová jednotka

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKÝ KRUMLOV – Kriminalisté v Českém Krumlově zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Českokrumlovska. Ten od roku 2021 distribuoval pervitin mezi své zákazníky, a to v hodnotě přesahující částku 200 000 korun. Muž byl zadržen policisty z jihočeské zásahové jednotky.

Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Šupík, muž, který byl v úterý 24. ledna 2023 zadržen policisty z jihočeské zásahové jednotky, měl v období nejméně od ledna roku 2021 opakovaně nabízet, prodávat či jinak opatřit drogu pervitin. „Jeho zákazníky mělo být nejméně dvanáct osob, kterým za uvedenou dobu od distribuoval nejméně sto třicet dva gramů pervitinu v hodnotě přesahující částku 200 000 korun,“ upřesnil Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Díky dobré práci českokrumlovských kriminalistů však nyní spadla klec a muž si již z jejich rukou převzal usnesení o zahájení trestního stíhání jeho osoby. „Muž je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za spáchání uvedeného zvlášť závažného zločinu mu u soudu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ sdělil policejní mluvčí.