Začala dlouho očekávaná stavba obchvatu Lišova a Štěpánovic

Dlouho očekávaná stavba obchvatu Lišova a Štěpánovic byla zahájena (zdroj twitter Radek Mátl)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Dlouho očekávaná stavba obchvatu Lišova a Štěpánovic byla zahájena. Stalo se tak ve čtvrtek, a to poklepáním na základní kámen. Tohoto aktu se zúčastnil ministr dopravy Martin Kupka a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. První řidiči by měli po obchvatu projet v srpnu roku 2025.

Přeložka silnice I/34 po svém dokončení výrazně zlepší dopravní situaci na trase z Českých Budějovic přes Třeboň až do Jindřichova Hradce. „Před krajskými volbami jsem vám slíbil, že uděláme vše proto, abychom společně s Ředitelstvím silnic a dálnic dotáhli všechna povolení a stavba mohla začít, a že se přípravě staveb budeme hodně věnovat. To tady totiž moc nefungovalo,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Martin Kuba také řekl, že je moc rád, že se to povedlo a že právě díky téhle spolupráci na jihu Čech konečně začínají vyrůstat stavby, o kterých se roky mluvilo. A obchvat Lišova je jednou z nich. „Díky všem, kteří pracovali na přípravě téhle stavby, hlavně paní ředitelce Hruškové a jejímu týmu na jihočeském Ředitelství silnic a dálnic. Po novém obchvatu bychom měli jezdit v roce 2025. A my dál pracujeme na všech dalších stavbách, které jsme vám slíbili,“ dodal hejtman.