Další vážná nehoda na Chýnovském obchvatu. Pět lidí utrpělo zranění

Vážná nehoda na Chýnovském obchvatu (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Dnes v dopoledních hodinách došlo na Chýnovském obchvatu k další vážné nehodě. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Při nehodě se zranilo pět lidí, z toho jeden člověk vážně. Příčinou nehody bylo nedání přednosti v jízdě.

Nehoda se stala v pátek 10. února 2023 krátce před desátou hodinou dopolední na křižovatce obchvatu Chýnova na silnici číslo I/19. „Dle dosavadního šetření jela řidička osobního vozidla Škoda Karoq po vedlejší silnici ve směru od Turovce na Chýnov a nedala přednost řidičce v osobním vozidle Škoda Superb, která jela po hlavní silnici ve směru od Pelhřimova na Tábor,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zraněno bylo pět osob z toho jedna vážně. „Zasahovali zde profesionální hasiči ze stanice Tábor, kteří jednu zraněnou osobu ze zničeného auta vyprošťovali pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Nezbytností bylo zabezpečení havarovaných aut proti požáru a úniku provozních kapalin,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Zranění byli transportováni do nemocnice. „Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření táborských kriminalistů. Test na přítomnost alkoholu u obou řidiček byl negativní,“ dodala policejní mluvčí.

Od začátku letošního roku se zde jedná o druhou dopravní nehodu. Od otevření obchvatu města Chýnova se na tomto úseku silnice I/19 jedná o patnáctou dopravní nehodu, kterou řešili táborští dopravní policisté.

Od začátku letošního roku se zde jedná o druhou dopravní nehodu.Od otevření obchvatu města Chýnova se na tomto úseku silnice I/19 jedná o patnáctou dopravní nehodu, kterou řešili táborští dopravní policisté.
Od začátku letošního roku se zde jedná o druhou dopravní nehodu.Od otevření obchvatu města Chýnova se na tomto úseku silnice I/19 jedná o patnáctou dopravní nehodu, kterou řešili táborští dopravní policisté.