Plavecký bazén v Písku letos čekají opravy. Známe podrobnosti

Plavecký bazén v Písku (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Na plaveckém stadionu je letos naplánována oprava jižní terasy a výměna vzduchotechnické jednotky. Obě akce je třeba udělat, aby byl i nadále zajištěn bezproblémový provoz bazénu. Výměna vzduchotechniky bude probíhat během letních prázdnin, kdy bude bazén zavřený. Oprava terasy provoz bazénu neovlivní.

„Výměna vzduchotechniky bude stát 4,3 milionu korun bez DPH a je naplánována na období letních prázdnin, stadion bude muset být v průběhu prací zavřený. Venkovní terasa se bude opravovat od března do května a provoz bazénu neovlivní. Práce vyjdou na téměř 1,9 milionu korun bez daně,“ řekl místostarosta Josef Soumar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve hře je stále také výstavba nového bazénu. V Písku už začal pracovat výbor pro bazén, který hodnotí obě varianty – stavbu nového bazénu a rekonstrukci starého. Své poznatky by měl výbor předložit do konce tohoto roku a na jejich základě budou zastupitelé rozhodovat o tom, co se starým bazénem dál. „V současnosti se jedná jen o nezbytné akce, které zajistí bezproblémový provoz plaveckého stadionu v nejbližších letech. V případě výstavby nového bazénu jej bude totiž nutné nechat otevřený minimálně dva až tři roky, a pokud by se přistoupilo k jeho opravě, zabere jen příprava projektové dokumentace jeden až dva roky,“ poznamenal místostarosta.

Výměna vzduchotechniky probíhá ve dvou etapách, loni se měnila nad dětským bazénem, letos se dotkne plaveckého bazénu a jeho příslušenství. Naplánována je výměna vzduchotechnických větracích, odvlhčovacích a vytápěcích jednotek a část jejich rozvodů. „Stávající vzduchotechnické jednotky, které větrají prostor plaveckého bazénu, jsou ve špatném technickém stavu, přestávají plnit požadovanou funkci a náhradní díly se na ně již nevyrábějí,“ vysvětlila Lenka Gareisová, mluvčí Městských služeb Písek, které plavecký stadion spravují.

Pokud by byl přerušen provoz vzduchotechnického zařízení bazénu, nebyly by splněny stanovené mikroklimatické podmínky pro provoz veřejného bazénu a objekt by musel být uzavřen. Práce jsou naplánovány na červenec a srpen, pokud nedojde k neočekávaným technickým problémům, bude bazén od září plavcům opět sloužit.

Jižní terasa je v havarijní stavu, zatéká do stavebních konstrukcí a je patrná jejich degradace. „Oprava se týká vodorovných konstrukcí terasy, hydroizolací, povrchu a zábradlí. Součástí zakázky je i oprava přilehlé svislé konstrukce dětského bazénu,“ upřesnila Lenka Gareisová.