Garáže u Švecových kolejí v Jindřichově Hradci půjdou k zemi. Víme, co je nahradí

garáže u Švecových kolejí v Jindřichově Hradci (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Město Jindřichův Hradec má ve vlastnictví celkem 11 garáží, které stojí u Švecových kolejí. V letošním roce je naplánována demolice objektu garáží a vybudování nových parkovacích míst v této lokalitě. Ta by měla pomoci se situací s parkováním v centru města.

Jak uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, garáže jsou užívány pro potřeby města (například uskladnění jízdních kol ze ztrát a nálezů), pro potřeby Fakulty managementu VŠE, pro Služby města Jindřichův Hradec, pro SDH Jindřichův Hradec, které v jedné z garáží mají uskladněné historické stříkačky a jedna garáž je pronajímána soukromníkovi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V letošním roce je naplánována demolice objektu garáží a vybudování (rozšíření) parkovacích míst v této lokalitě. Rada města z tohoto důvodu schválila ukončení nájemních smluv na konec května 2023. Pro uskladněné věci má město už náhradní prostory. „Místo garáží na parkovišti vznikne celkem dvacet až třicet dalších stání pro osobní auta, což pomůže situaci s parkováním v centru města,“ řekl místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk.

„Díky zbourání garáží se také vybuduje bezpečnější přecházení přes Husovu ulici od parkoviště směrem ke gymnáziu,“ doplnil starosta města Michal Kozár.