Opilý muž se chtěl utkat se strážníky. Skončil v poutech na záchytné stanici

ilustrační foto (zdroj MP České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Popíjení alkoholu, obtěžování zákazníků a vykonávání potřeby ve veřejných prostorách obchodního centra v Nádražní ulici  Českých Budějovicích si v sobotu dopoledne vyžádalo zásah českobudějovických strážníků. Podnapilý muž nakonec skončil v poutech a na záchytné stanici.

Jak informovala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková, k případu vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 25. února krátce po desáté hodině dopoledne. „Strážníky na místě kontaktoval zaměstnanec bezpečnostní služby, který je nasměroval k autobusovému nádraží. Zjevně podnapilý muž, který zde měl narušovat veřejný pořádek a obtěžovat zákazníky, však se strážníky odmítal spolupracovat. Na jejich výzvy k odchodu nereagoval a s výzvou k boji si začal svlékat bundu,“ popsala mluvčí strážníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníkům se mezitím podařilo muže přesvědčit, aby s nimi dobrovolně opustil budovu. Tím však jeho spolupráce skončila. Jeho opakované výpady proti strážníkům pro něj nakonec skončily nasazením služebních pout. Výzvy k provedení orientační zkoušky na alkohol se též nesetkaly s žádnou odezvou. Strážníci muže následně převezli k pobytu na záchytnou stanici, kde ho předali do rukou zdravotnického personálu.

„Osmatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z několika přestupků proti veřejnému pořádku, přestupku proti občanskému soužití a za odmítnutí orientačního vyšetření i z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán,“ doplnila Školková.