Levý břeh Vltavy v Budějovicích ožije. Vznikne zde volnočasový areál

Vizualizace (zdroj A8000 - architektonický atelier)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Město postaví nový sportovní a volnočasový areál s přírodní pláží na levém břehu Vltavy. Obyvatelé krajské metropole zde najdou dětská hřiště s herními prvky, workoutová hřiště, kurty na plážový volejbal, restauraci nebo kavárnu. Letos v létě by se měla otevírat první etapa.

Rada města dnes na svém mimořádném jednání vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele a letos v létě by se měla otevírat první etapa sportovního a volnočasového areálu, na kterou pak navážou další. Součástí projektu jsou dětská hřiště s herními prvky, workoutová hřiště, kurty na plážový volejbal, restaurace nebo kavárna. „Říkali jsme, že chceme Budějovice rozhýbat, a právě tento areál nabídne obyvatelům města vyžití v letních měsících,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

První etapa areálu vyroste po levé straně cyklostezky, a to od křižovatky Diamant ve směru na Hlubokou. Na louce u řeky vyrostou beachvolejbalová hřiště, v další sezóně budou doplněná mola. „Víme, že cyklostezka je už teď přetížená, takže dojde k vybudování nové, která bude odkloněná k zadním stranám hal (tedy dále od řeky a více k silnici) a tato stávající by se měla stát v tomto úseku promenádou, aby provoz na ní neomezoval pohyb v areálu mezi horní a spodní loukou,“ dodal náměstek.

Celkové náklady na terénní úpravy a samotnou výstavbu se budou pohybovat mezi 40 až 50 miliony korun. Celý areál bude bezbariérový.

Vizualizace (zdroj A8000 – architektonický atelier)
Vizualizace (zdroj A8000 – architektonický atelier)
Vizualizace (zdroj A8000 – architektonický atelier)