Žena neplatila daně za zaměstnance. Částka přesahuje několik milionů korun

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHŮV HRADEC – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Jindřichově Hradci zahájili trestní stíhání třiačtyřicetileté ženy. Ta úmyslně neplatila za zaměstnance daně a pojistné. Částky byly však jednotlivým zaměstnancům sráženy. Způsobená škoda přesáhla čtyři miliony korun.

O případu informovala policejní mluvčí Věra Mžiková. „Žena v průběhu let 2019 a 2020 jako odpovědná osoba obchodní společnosti úmyslně neodváděla za zaměstnance firmy daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků, pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na zdravotní pojištění. Přičemž příslušné částky pojistného a daně byly jednotlivým zaměstnancům ze mzdy sráženy,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena od ledna 2021 do ledna 2022 také objednávala a následně odebírala zboží a služby od nejméně dvaceti dodavatelů i přesto, že si byla vědoma faktu, že společnost z důvodu předlužení není schopna za výše uvedené zboží a služby platit.

Kriminalisté nyní třiačtyřicetiletou ženu obvinili ze spáchání trestného činu neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby a trestného činu podvod. „V případě prokázání viny za spáchané trestné činy hrozí ženě až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Mžiková.