Festival Jeden svět má zastávku i v Táboře

TÁBOR – Jeden svět je mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech. Putuje po různých městech a usiluje o přístupnost pro všechny vč. nevidomých, slabozrakých, neslyšících, či lidí se sníženou pohyblivostí. Vyberete si z jeho táborského programu?

Jako první se v Kině Svět představí 22. března v 19 hodin humorně laděný film Farmář a hipster. Vídeňský novinář a právník Florian přijme výzvu zemědělce Christiana, aby si zkusil život na jeho alpské farmě. Opustí bezpečí své sociální bubliny a vydá se do světa, o jehož fungování neměl ani ponětí. Společně s ním zjistíte, zda má udržitelné farmaření šanci v dnešní konkurenci průmyslových velkochovů zvířat a zemědělské produkce.

Do Divadla Oskara Nedbala se 23. března v 19 hodin vydejte na film Kuciak: vražda novináře. Proč musel zemřít investigativní novinář a jeho snoubenka? Kam až sahají chapadla slovenské mafie? Nikdy nezveřejněné záběry, málo známé informace, autentické rozhovory s rodiči a unikátní policejní materiály vrhají na celý případ nové světlo.

Když šestiletý Silas přestává na školním dvoře poznávat své kamarády, je Christině jasné, že její syn přichází o zrak. Stejně jako ona v jeho věku. Dokáže mu být oporou, když se sama potýká s traumaty, která jí život s postižením přináší? Prožijte mimořádný vztah matky a syna, kteří se nebojí pouštět do nových věcí a vyvracejí představy o životě slabozrakých a nevidomých lidí. Snímek Co ještě uvidím začíná v klubu Bejvák na Sojčáku 24. března v 19.30 hodin.

To ovšem není vše. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět trvá v Táboře do 26. března, takže je jasné, že má pro vás připraveny i další filmy. Neváhejte a vyberte si z jeho bohaté nabídky. Festivalu se rovněž zúčastní různí hosté, s nimiž můžete po skončení filmů na dané téma debatovat.