V Jindřichově Hradci se objevil automat na drogu mladistvých. Město problém řeší

Nelegálně umístěný automat na Kratom v Jindřichově Hradci (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – U Oděvy v Jindřichově Hradci se v těchto dnech bez souhlasu města objevil automat s látkou Kratom. Vzhledem k tomu, že je možný vznik závislosti na této látce a mohou si ji zde koupit i děti mladší patnácti a osmnácti let, podniklo vedení města kroky k zamezení nákupu Kratomu.

O tomto případu informovala za jindřichohradeckou radnici Karolína Bartošková. „Vzhledem k tomu, že prodejní automat umožňuje, aby si vystavené zboží zakoupily i děti mladší patnácti a osmnácti let, je z našeho pohledu prodej tohoto sortimentu v našem městě nevhodný (zejména pro nežádoucí účinky na zdraví dětí a možný vznik závislosti například pro stimulující nebo naopak tlumící účinky). Ve středu 22. března byl automat odpojen od elektrické energie,“ uvedla Bartošková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vedení města Jindřichův Hradec dělá vše proto, aby byl automat z tohoto prostoru co nejdříve odstraněn. „Automat je ve vlastnictví třetí osoby, proto ve spolupráci s majitelem objektu (Oděva) činíme kroky, aby byl automat majitelem co nejdříve odvezen. Provozovatel automatu má smluvní vztahy s majitelem přilehlého objektu. Při zjištění, že se automat nachází na městském pozemku, byla zaslána výzva k jeho okamžitému odstranění,“ vysvětlila Karolína Bartošková.

Je možné, že prodejce osloví další vlastníky pozemků se snahou umístit své prodejní zařízení v jiné atraktivní části města. „Žádáme proto majitele pozemků, aby této žádosti nevyhověli, do doby, než se podaří najít řešení, které by umožnilo prodej osobám starším osmnácti let,“ dodává Bartošková.