Snímek Služka vám odvypráví příběh romantického vztahu dvou dívek

SEZIMOVO ÚSTÍ – Služka je příběhem dvou dívek zmítaných citovou nejistotou. V době, kdy ženy neměly ani volební právo, je pro ně těžké rozvíjet vzájemný romantický vztah. A má tento vztah s ohledem na tehdejší normy a pravidla vůbec šanci na přežití? Na to vám odpoví film Služka, který inspiroval stejnojmenný román Hany Lasicové.

Snímek vypráví příběh dvou dívek zmítaných citovou nejistotou. V období první světové války přichází patnáctiletá Anka pracovat jako služka do pražské vily vysoce postaveného rakousko-uherského úředníka a jeho manželky. Ančinou novou rodinou se stává ostatní služebnictvo, které reprezentují kuchařka Kristína, služka Líza a zahradník Štefan. Kromě nich však získává i úhlavního nepřítele, stejně starou dceru z panské rodiny Resi. Nevraživost se však postupně promění v sympatie a mezi mladými ženami se rozvine romantický vztah.

Přeneste se do doby, kdy ženy neměly ani volební právo, nehledě na právo na lásku podle vlastního výběru. Přežije vztah dvou žen, nebo doplatí na tehdejší normy a pravidla? Film Služka začíná v Městském středisku kultury a sportu v Sezimově Ústí 26. března ve 20 hodin.