Kam se vydáte na velikonoční veselici?

JIŽNÍ ČECHY – Velikonoční svátky už klepou na dveře, ale vy ještě nevíte, kam se vydat? Jihočeská města vám nabízí nejen průvody a jarmarky, ale také hudbu různých žánrů či pouliční divadlo. Stačí si vybrat.

Chcete se vydat s průvodem ke kraslicovníku v Jindřichově Hradci? Pak tam musíte být už 1. dubna v 10 hodin. Velikonoční veselici doplní i program v Muzeu Jindřichohradecka ve Štítného ulici a jarmark na náměstí. Zvládnete si namalovat vlastní kraslici či uplést pomlázku?

Sídlo Husova sboru na Palackého náměstí v Českých Budějovicích rozezní Velikonoční benefiční koncert 12. dubna v 18.30 hodin. Jistě vás potěší i velikonoční tombola a fakt, že výtěžek z celé akce bude využit na přímou práci v rodinách s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením.

Z hlavního programu oslav, který letos nese název Velikonoční hrkání a Festival na zemi, si pak v krajském městě vyberete v termínu od 6. do 14. dubna. Víte vůbec, odkud pochází název Velikonoční hrkání? Pojí se Svatým neboli Pašijovým týdnem a odletem zvonů do Říma. Na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie a jejich místo zaplní dřevěné hrkače, řehtačky a klapačky. Každý den oslav bude ve znamení symbolů, tedy čtvrtek – poslední večeře, pátek – tesání křížů, rakev, sobota – mlha, kouř, neděle – svatba.

Na náměstí v Kaplici se vydejte 8. dubna. Jarmark začíná ve 12 hodin a v doprovodném programu najdete i výtvarné dílny pro děti či pouliční divadlo, které vychází z lidových zvyklostí a tradic.

Patříte mezi rockery a nemůžete si rockovou muziku odpustit ani na Velikonoce? Tak hurá do Zlivi! V místním kulturáku začínají Rockové Velikonoce 9. dubna v 18 hodin.