Policisté dopadli sprejera, který poničil budovy na sídlišti Vajgar. Nyní pátrá po dalším

Zatímco jednomu sprejerovi jindřichohradečtí policisté dopadli, po dalším začali pátrat (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHŮV HRADEC – Policisté v minulých dnech dopadli sprejera, který v Jindřichově Hradci na konci ledna posprejoval několik budov na sídlišti Vajgar a také blízký podchod. Nyní vyšetřují podobný případ. V současnosti pátrají po pachateli, který pomaloval bok odstavené lokomotivy v areálu  firmy Jindřichohradecké místní dráhy.

Jak uvedla policejní mluvčí Věra Mžiková, policisté z Jindřichova Hradce sdělili v pátek 24. března 2023 podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci osmnácti letému muži z Jindřichohradecka. „Muž v Jindřichově Hradci posprejoval několik budov na sídlišti Vajgar a také podchod pod silnicí I/34,“ upřesnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nyní policisté pátrají po dalším pachateli sprejerství. Ten od 23. března 2023 od dvanácti hodin do 24. března 2023 do pěti hodin ráno pomaloval pravý bok lokomotivy odstavené v areálu firmy Jindřichohradecké místní dráhy. „Na lokomotivu namaloval nápis ´MECM´ o rozměrech sto třicet krát šedesát pět centimetrů. Poškozené firmě způsobil škodu ve výši nejméně pět tisíc korun. Pachateli za přečin poškození cizí věci hrozí až roční vězení,“ sdělila Mžiková.

Policisté přijmou jakékoliv poznatky, které by přispěly k objasnění tohoto vandalismu, na služebně v ulici Nádražní v Jindřichově Hradci, případně na telefonním čísle 974 233 700.