Vážná nehoda na Táborsku: Vlak zde srazil ženu. Na místo letěl vrtulník

Vlak na Táborsku srazil ženu. Na místo letěl vrtulník (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

TÁBORSKO – Dnes v dopoledních hodinách došlo na Táborsku k vážné nehodě na železnici. Na trati mezi Českými Budějovicemi a Prahou srazil vlak člověka. Šlo o ženu, která utrpěla mnohočetná poranění. Záchranáři téměř hodinu bojovali o její život. Poté byla letecky transportována do nemocnice.

Nehoda se stala v úseku mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí. O události informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová, která uvedla, že na místo byla okamžitě vyslána posádka ze Soběslavi, Tábora a vrtulník. „Žena při střetu utrpěla vážná mnohočetná poranění v oblasti hlavy, hrudníku a končetin a upadla do bezvědomí,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záchranáři podle slov Zuzany Fajtlové bezmála hodinu bojovali o její život. „Poskytli ženě přednemocniční akutní intenzivní péči v plném rozsahu. Ve vážném stavu byla následně letecky transportována na ARO nemocnice v Českých Budějovicích.

Vlak na Táborsku srazil ženu. Na místo letěl vrtulník (zdroj ZZS Jihočeského kraje)

Provoz na trati je v tuto chvíli zastaven a České dráhy aktuálně zajištují náhradní autobusovou dopravu.