Zoufalý muž chtěl do vězení, tak ukradl čokolády a rozbil okno

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICE – Začátkem března řešili policisté kuriózní případ. Na obvodní oddělení do Strakonic se dostavil muž, který policistům oznámil krádež a uvedl, že chce do vězení. Domníval se totiž, že když spáchá něco protiprávního, že ho policie zavře do vězení.

Podle informací policie si muž vymyslel, že v supermarketu v nákupním centru ve Strakonicích ukradl tři čokolády. „Jeho lež mu ale nevyšla a policisté se s mužem po ověření a zaznamenání jeho výpovědi rozloučili,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž se s tímto verdiktem ale nechtěl smířit a při cestě z policie rozbil skleněnou výplň okna u budovy v ulici Krále Jiřího z Poděbrad. Doufal, že za tento čin už půjde do vězení. Opět se tedy vrátil na policii, kde se dobrovolně přiznal. Při výslechu stále uváděl, že pokud jej policie nezavře, bude pokračovat v porušování zákona.

„Strakoničtí policisté jeho přestupkové jednání zaznamenali. Navíc správně vyhodnotili, že muž ve své tíživé situaci nepotřebuje pomoc policistů, ale pomoc lékařů,“ dodala policejní mluvčí.