VIDEO: Muž se řítil 170 kilometrovou rychlostí. Ukryl se v lese, kde ho našel pes Beggan

Pachatele skrývajícího se v lese vypátral služební pes Beggan (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Scénu jako vystřiženou z akčního filmu mají za sebou českokrumlovští policisté. Ti si v pátek ve večerních hodinách v ulici Budějovická v Českém Krumlově všimli vozidla tovární značky Saab, které se rozhodli zkontrolovat. Nechat se zkontrolovat však řidič v plánu neměl. Z tohoto důvodu na jejich výzvy k zastavení vozidla reagoval tak, že jim začal ujíždět směrem na obec Kájov a dále směrem na obec Černá v Pošumaví, a to místy rychlostí přesahující až 170 kilometrů v hodině.

Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Šupík, pachatelova jízda byla velmi nebezpečná. „Policistům se totiž mimo jiné pokusil ujet i za pomoci jízdy se zhasnutými světly. Ti mu však byli stále v patách. I proto se u obce Milná na Českokrumlovsku rozhodl, že jim zkusí zmizet na lesní cestě. Zde chvíli ujížděl, aby vozidlo nakonec policisté našli odstavené na travnaté ploše u lesa,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V tu chvíli se ve vozidle již nikdo nenacházel. „Z tohoto důvodu byl na místo povolán psovod se svým služebním psem Begganem, který jakmile uslyšel povel „revír“, tak pachatele zanedlouho v lese vypátral. Muž byl následně na místě pod hrozbou namířené střelné zbraně zadržen,“ doplnil Šupík.

Policisté poté na místě zjistili, že měl pachatel pro své jednání důvod. Má totiž vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu má skončit až na konci září roku 2025. Ve vozidle byly navíc při ohledání nalezeny věci pocházející z trestné činnosti. „Díky dobré spolupráci policistů z Českého Krumlova, Horní Plané, Kaplice, psovoda se služebním psem Begganem a operačního důstojníka mu však jeho chování neprojde. Šestačtyřicetiletý muž totiž zamíří před soud, kde mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ objasnil policejní mluvčí.