Oprava průtahu Sídlištěm nad Lužnicí v Táboře zkomplikuje dopravu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – V úterý po Velikonocích začne v Táboře oprava komunikací Varšavská, Dr. E. Beneše a Kánišova. Jedná se silniční průtah táborským Sídlištěm nad Lužnicí a dále přes Sezimovo Ústí I neboli o silnici III/00349. Celková doba opravy je plánována na 44 dní, tedy do 2. června tohoto roku. Stavba zhruba na měsíc a půl ovlivní osobní automobilovou dopravu a bude mít vliv i na linky MHD v aglomeraci.

Jak nastínil mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, plánovaná oprava povrchu vozovek bude mít čtyři etapy. „První etapa zahrnuje opravu na katastru města Tábor, tedy sídlištní ulici Varšavská od kruhového objezdu ke křižovatce ulic Varšavská, Bělehradská a Helsinská (křižovatka bude v této etapě průjezdná). Ve druhé etapě bude uzavřena po celé délce sezimovoústecká komunikace Kánišova až po Husovo náměstí včetně křižovatky ulic Varšavská, Bělehradská a Helsinská. Třetí etapa představuje opravu komunikace Dr. E. Beneše od Husova náměstí až po rozcestí zvané Na Koreji. Poslední, čtvrtá etapa, se dotkne úseku komunikace od rozcestí až po výjezd na hlavni silnici I/3,“ osvětlil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle informací táborské radnice dojde v jednotlivých etapách k úplné uzavírce komunikací. Průjezd bude pouze pro vozy Integrovaného záchranného systému a autobusy MHD směrem Sezimovo Ústí II. Cestující MHD si musejí dát pozor, jak bude doprava po celou dobu opravy vedena.

„MHD bude umožněn průjezd stavbou výlučně ve směru z Tábora do Sezimova Ústí II, v opačném směru vynechá zastávky Sezimovo Ústí I rozcestí a Sezimovo Ústí I náměstí a Tábor Sídliště nad Lužnicí. Náhradní zastávka na rozcestí směr Sezimovo Ústí bude při čtvrté etapě umístěna opodál v ulici Palackého. Autobusy směrem na Tábor pojedou po hlavní silnici s náhradní zastávkou Sídliště Nad Lužnicí (u supermarketů na E55). Při první a druhé etapě bude potřeba z důvodu průjezdu autobusů MHD vyblokovat parkování v části ulice Berlínská,“ vysvětlil Luboš Dvořák.

oprava průtahu Sídlištěm nad Lužnicí a S. Ústím I se blíží (zdroj město Tábor)
oprava průtahu Sídlištěm nad Lužnicí a S. Ústím I se blíží (zdroj město Tábor)
oprava průtahu Sídlištěm nad Lužnicí a S. Ústím I se blíží (zdroj město Tábor)