Ministerstvo zruší některé pobočky Finančních úřadů. Na jihu Čech se to týká deseti z nich

Finanční úřad - ilustrační foto (zdroj firmy.cz)

JIHOČESKÝ KRAJ – Po rušení poboček pošt přichází na řadu také pobočky Finančních úřadů. Ministerstvo financí zruší od letošního července sedmdesát sedm z dvou set jedna pracovišť po celé republice. V Jihočeském kraji se to týká deseti poboček z aktuálních sedmnácti. Finanční správa prý občanům nabídne rozšířené služby včetně výjezdů do obcí v období takzvaných daňových kampaní.

Zrušena budou zejména pracoviště, jejichž služby jsou ze strany veřejnosti podle provedené analýzy nejméně využívány nebo v praxi zajišťují především služby podatelny. Analýza ukázala, že daňoví poplatníci už nyní služby těchto pracovišť příliš nevyužívají a prakticky je nenavštěvují. O vyhledávané klíčové služby finančních úřadů občané po zrušení vybraných územních pracovišť ale nepřijdou. Zejména při podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí nebo k dani z příjmů fyzických osob veřejnost velmi oceňuje aktivní komunikaci a pomoc pracovníků finančních úřadů. Na základě této zkušenosti a pozitivní zpětné vazby zajistí Finanční správa rozšířený rozsah výjezdů do příslušných obcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dalším smyslem redukce územních pracovišť je zkvalitnění služeb Finanční správy poskytovaných veřejnosti tím, že odborné zaměstnance ze zrušených pracovišť využijeme na posílení našich stěžejních činností. Zároveň dosáhneme úspory veřejných prostředků a v neposlední řadě budeme účelně posilovat roli elektronické komunikace s veřejností. Finanční správa bude mít méně kamenných pracovišť, plánujeme však posílit možnosti osobní komunikace daňových subjektů s pracovníky finančních úřadů a zajistit jim efektivní pomoc a podporu při plnění jejich daňových povinností,“ uvádí generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová.

Územní pracoviště Finančního úřadu, která budou zrušena v Jihočeském kraji

Územní pracoviště v Blatné
Územní pracoviště v Dačicích
Územní pracoviště v Kaplici
Územní pracoviště v Milevsku
Územní pracoviště v Soběslavi
Územní pracoviště v Trhových Svinech
Územní pracoviště v Třeboni
Územní pracoviště v Týně nad Vltavou
Územní pracoviště ve Vimperku
Územní pracoviště ve Vodňanech

Pobočky, které zůstanou

Územní pracoviště v Českém Krumlově
Územní pracoviště v Českých Budějovicích
Územní pracoviště v Jindřichově Hradci
Územní pracoviště v Písku
Územní pracoviště v Prachaticích
Územní pracoviště ve Strakonicích
Územní pracoviště v Táboře