Řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Vezl s sebou čtyřleté dítě

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICE – Strakoničtí policisté minulý týden zastavili dvaapadesátiletého řidiče a nestačili se divit. Nejenže usedl za volant pod vlivem alkoholu, ale ještě s sebou vezl čtyřleté dítě. Štěstí bylo, že jeho jízdu policisté ukončili dříve, než se něco stalo.

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, dvaapadesátiletého muže hlídka zastavila po čtvrté hodině odpoledne ve čtvrtek 13. dubna 2023 v ulici Lidická ve Strakonicích. „Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, která ukázala pozitivní výsledek přes dvě promile alkoholu v dechu,“ sdělila mluvčí. Riskoval nejen svůj život, ale hlavně život čtyřletého dítěte, které vezl v autě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté navíc zjistili, že muž z Písecka usedl za volant i přesto, že neměl řidičský průkaz. „Ten mu totiž zadrželi písečtí kolegové o dva dny dříve, dne 11. dubna 2023, za jízdu pod vlivem alkoholu v přestupkové rovině, tedy do jedné promile alkoholu. Strakoničtí policisté ve zkráceném přípravném řízení muži sdělili podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Nováková.