Řidič se Českým Krumlovem řítil rychlostí 105 kilometrů v hodině

Řidič se Českým Krumlovem řítil rychlostí 105 kilometrů v hodině (zdroj Policie ČR)

ČESKÝ KRUMLOV – Na pořádné problémy si zadělal šestatřicetiletý řidič Škody Octavia. Ten se totiž minulý týden Českým Krumlovem řítil rychlostí 105 kilometrů v hodině. Město si zřejmě spletl s dálnicí. Muži nyní hrozí až rok zákazu řízení a desetitisícová pokuta.

Stalo se tak ve čtvrtek dne 13. dubna 2023 v dopoledních hodinách. „Řidič mířil po silnici druhé třídy číslo sto šedesát ve směru od Českého Krumlova na obec Větřní. Policisté z českokrumlovského dopravního inspektorátu mu totiž v ulici 5. května v Českém Krumlově na úseku, kde je nejvyšší povolená rychlost padesát kilometrů v hodině, naměřili rychlost sto pět kilometrů v hodině,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič se Českým Krumlovem řítil rychlostí 105 kilometrů v hodině (zdroj Policie ČR)

Podle informací policie nebylo možné přestupek, kterého se muž svým jednáním dopustil, vyřešit na místě udělením blokové pokuty, „Jeho jednání bylo oznámeno do správního řízení. Pirátovi silnic nyní hrozí až roční zákaz řízení a pokuta až do výše deseti tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.