Před strakonickým zámkem brzy vykvete nový záhon. S výsadbou pomohl speciální stroj

S výsadbou nového záhonu u strakonického zámku pomohl speciální stroj (zdroj město Strakonice)

STRAKONICE – Novou metodu sázení cibulovin vyzkoušely i Strakonice. Ke strojnímu vysazování pomohla mechanizace zapůjčená firmou Verver Export, která má stroj zapůjčený přímo od holandské firmy zabývající se pěstováním a šlechtěním cibulovin a jejich následnou péčí o ně.

Téměř celoročně kvetoucí nový záhon vznikl v tomto týdnu před vstupem na strakonický zámek. „Téměř čtyři tisícovky cibulek jsou zapravovány do země pomocí strojové výsadby, která má nesporné výhody v podobě úspory práce. Pro názornost čtyřicet tisíc cibulek dokáže stroj vysadit za půl dne. A to vše vzhledem k udržitelnosti v nízkých nákladech, nenákladné následné péči v podobě ušetření několika sečí a biodiverzitě,“ vysvětlila mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková.

S výsadbou nového záhonu u strakonického zámku pomohl speciální stroj (zdroj město Strakonice)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Díky prosetí cibulovin květinovými semeny budou mít užitek motýli, včely i čmeláci, pro které se květinové moře stane zdrojem potravy. Estetického efektu se dostane procházejícím lidem. „Ve Strakonicích tuto metodu Odbor životního prostředí Městského úřadu Strakonice využil k sázení cibulovin poprvé. Jde o speciální sázecí stroj přímo na hrubé cibule lilií,“ dodala mluvčí radnice.