Kriminalisté hledají svědky vážné nehody motorkáře a osobního automobilu

U Libějic na Táborsku se střetlo osobní vozidlo s motorkářem (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Kriminalisté na jihu Čech vyšetřují vážnou nehodu motorkáře. Ten se na Táborsku střetl s osobním automobilem. Řidič osobního vozidla zřejmě motorkáři nedal přednost. Motorkář byl v kritickém stavu transportován do nemocnice. Policie nyní hledá svědky této nehody.

Ta se stala v sobotu 22. dubna 2023 krátce po páté hodině odpolední na křižovatce silnice III třídy číslo 1373 se silnicí III třídy číslo 1372 u Libějic. Střetlo se zde osobní vozidlo Škoda Kodiaq a motocykl Moto GuzziV7 Special. „Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič škodovky, který jel ve směru od obce Lom na Libějice, pravděpodobně nedal motocyklistovi přednost a došlo ke střetu. Ten při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, s kterými byl v kritickém stavu transportován do českobudějovické nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Okolnosti dopravní nehody nyní vyšetřují táborští kriminalisté. Ti v této souvislosti hledají svědky. „Před uvedenou nehodou projíždělo místem, kde došlo k dopravní nehodě, vozidlo. Následně pravděpodobně odbočilo a pokračovalo na spojovací cestu do obce Radimovice u Želče. Hledané vozidlo jelo z Plané nad Lužnicí, kde přejíždělo provizorní most a pokračovalo přes Zhoř a Lom. Mělo by se jednat o osobní vozidlo značky Volkswagen Sharan červené barvy, starší generace,“ objasnila policejní mluvčí.

Policie nyní žádá osádku vozidla, aby se s nimi spojila na telefonní lince 974 238 700, případně na lince 974 238 730 a podala své svědectví. Členové osádky zmíněného vozidla mohou volat i na linku 158.