Policisté prověřují incidenty, k nimž došlo při utkání s Jabloncem na hřišti Dynama

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Při ligovém utkání domácího Dynama mělo v neděli v Českých Budějovicích dojít k potyčce mezi fanoušky Jablonce a bezpečnostní agenturou. Na místě zasahovala také policie, která incident i nadále prošetřuje. Událostí se bude tento týden zabývat také Ligová fotbalová asociace.

K incidentu došlo v průběhu utkání mezi českobudějovickým Dynamem a FK Jablonec. Dynamo důrazně odsuzuje a distancuje se od agresivního chování několika členů pořadatelské firmy PS Patrol. „Jejich chování bylo v přímém rozporu s hodnotami klubu, jeho pravidly a plněním smlouvy s pořadatelskou službou. SK Dynamo České Budějovice patří mezi tradiční prvoligové fotbalové kluby, má zajištěnou profesionální bezpečnostní službu na každý zápas, kamerový systém na stadionu a postupuje podle manuálu. Nedělní incident se v minulosti nikdy na Střeleckém ostrově nestal, klub se od něj razantně distancuje a na stadion v žádném případě nepatří. SK Dynamo České Budějovice považuje incident za exces a selhání konkrétních jednotlivců, nikoliv systému,“ stojí v tiskové zprávě na webu Dynama.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na sociálních sítích kolují videa z nedělního incidentu.

Policisté dnes na svém twitterovém účtu uvedli, že událost prověřují. „Prověřujeme incidenty, ke kterým došlo při sportovním utkání s Jabloncem na hřišti Dynama a to včetně zásahu pracovníků bezpečnostní agentury. Vyhodnocujeme také všechny dostupné videozáznamy,“ stojí v příspěvku.

K incidentu se také vyjádřila Ligová fotbalová asociace, která se bude incidentem zabývat na svém čtvrtečním zasedání. „Ligová fotbalová asociace je silně znepokojena incidentem, který se odehrál v utkání mezi Českými Budějovicemi a Jabloncem. Z video záznamu, který má Ligová fotbalová asociace k dispozici, je patrné, že zásah pořadatelské služby vůči fanouškovi byl nepřiměřený a zcela nepřijatelný. Událost na stadionu zaznamenal technický delegát Ligové fotbalové asociace, který o ni informoval ve své zprávě. Incidentem se bude samozřejmě zabývat Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, a to na svém nejbližším řádném zasedání, které se uskuteční ve čtvrtek 27. dubna,“ uvádí ve své zprávě Ligová fotbalová asociace.