Dupnul muži na hlavu a okradl ho. To vše kvůli marihuaně

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKÝ KRUMLOV – Policistům a kriminalistům v Českém Krumlově se podařilo objasnit případ loupeže, kterou má na svědomí pětatřicetiletý muž z Jindřichohradecka. Ten požadoval po jiném muži, aby mu vydal marihuanu, při tom mu měl nejméně dvakrát dupnout na hlavu. Když mu napadený muž žádnou marihuanu nevydal, útočník ho okradl. Muž skončil ve vazbě a hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Jak informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík, stalo se tak koncem dubna letošního roku ve večerních hodinách v lokalitě U Trojice v Českém Krumlově. „Pětatřicetiletý muž  z Jindřichohradecka přistoupil k poškozenému a nejméně dvakrát mu nohou dupnul na hlavu v oblasti týlu a následně se dožadoval toho, aby mu poškozený vydal marihuanu. Když mu poškozený žádnou marihuanu nevydal, odcizil mu jeho mobilní telefon a dvě powerbanky,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel svým jednáním způsobil poškozenému škodu za bezmála 7 500 korun. Zranění, která napadenému muži vznikla si naštěstí nevyžádala lékařské ošetření. Díky dobré práci českokrumlovských policistů a kriminalistů mu však jeho jednání neprojde. Pachatel si zadělal na pořádné potíže, neboť kriminalisté již zahájili jeho trestní stíhání pro spáchání zločinu loupež. „Soud následně akceptoval návrh státního zástupce a poslal obviněného do vazby. Obviněnému nyní v případě prokázání viny hrozí u soudu trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ dodal Šupík.