FOTO: Písecké informační centrum má nové sídlo. Interiér odkazuje na řeku Otavu

Nové prostory turistického informačního centra (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Písecké turistické informační centrum funguje od začátku tohoto týdne v nových prostorách v domě číslo popisné 1 na Velkém náměstí. Přestěhovalo se sem z nedaleké Sladovny, kde sídlilo od roku 2011. Město se pro přesun infocentra rozhodlo již před několika lety, protože jeho spojení se Sladovnou nebylo zrovna ideální.

Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, dům na Velkém náměstí loni prošel rekonstrukcí, díky které vznikl v přízemí prostor právě pro infocentrum. „Sladovna nesídlí přímo na Velkém náměstí, ale na nádvoří, turisté tak občas měli problémy informační centrum najít. V sezoně pak bylo komplikované obsluhovat v jednom prostoru klienty Sladovny a infocentra,“ řekl Michal Jánský, jednatel společnosti Píseckem, pod níž infocentrum nově spadá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Moderní interiér infocentra odkazuje na řeku Otavu, a to vitrínami ve tvaru vlnek, které jsou umístěny po obou stěnách, a na Kamenný most, jehož oblouky jsou ztvárněny třemi koutky určenými k sezení. „Infocentrum bude turistům poskytovat tradiční služby, najdou zde suvenýry, mapy i různé publikace, kromě toho tu je k dispozici i veřejný internet. Nově bude infocentrum nabízet regionální produkty,“ nastínila Měšťanová.

Renesanční budova na náměstí je v majetku města, sídlily v ní některé městské organizace a několik soukromých subjektů. V průběhu minulého roku prošla náročnou rekonstrukcí za 22,1 milionu korun bez DPH. „Byly zrenovovány vnitřní prostory objektu a upraveno dispoziční řešení. Vyměněny byly i všechny sítě, položeny nové podlahy a nepůvodní okna v uliční fasádě byla nahrazena novými historizujícími. Nově je v budově také výtah. V objektu budou opět sídlit městské organizace, do komerčního prostoru v přízemí se vrátila cestovní kancelář,“ doplnila mluvčí písecké radnice.

Nové prostory turistického informačního centra (zdroj mesto-pisek.cz)
Nové prostory turistického informačního centra (zdroj mesto-pisek.cz)
Prostory domu číslo popisné 1 po rekonstrukci (zdroj mesto-pisek.cz)
Prostory domu číslo popisné 1 po rekonstrukci (zdroj mesto-pisek.cz)