Prodloužený víkend nabídne v Českém Krumlově oslavy jara

Český Krumlov (zdroj pixabay.com)

ČESKÝ KRUMLOV – Od pátku 28. dubna do pondělí 1. května proběhnou v Českém Krumlově tradiční oslavy jara, které už řadu let nesou název Kouzelný Krumlov. Víkend nabídne jarmark, zábavné hry pro děti nebo tradiční lampionový průvod.

Jak informoval mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová, náměstí Svornosti ožije od pátku májovým jarmarkem, který nabídne množství tradičních českých pochutin, ale také ukázky řemesel i prodej drobných dárků spojených s měsícem lásky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hlavní program je naplánovaný na neděli v Městském parku a bude se věnovat zejména dětem. Budou tu připravené hry a atrakce, tvořivé dílny, čarodějnické líčení, divadelní představení, vystoupení krumlovských kroužků a samozřejmě nebude chybět společné zdobení a stavění máje,“ přiblížila akci mluvčí radnice.

V neděli se také uskuteční na Vltavě 15. ročník Krumlovského hastrmana, závodu v ploutvovém plavání o putovní pohár starosty města. Předání poháru vítězi s mistrem světa v zimním plavání Jaromírem Berounským pak bude následovat odpoledne v Městském parku.

Program pro rodiny s dětmi chystá i Museum Fotoateliér Seidel, kde si zájemci budou moci vyzkoušet výrobu fotogramů, kyanotypií, vyvolávání snímků ze Seidelových negativů či z vlastního domácího archivu. „Seidelův dům je hned vedle Městského parku, takže to malí návštěvníci nebudou mít daleko. Tajuplná atmosféra temné komory s červeným světlem bude jakousi předzvěstí blížícího se čarodějnického večera,“ prozrazuje vedoucí muzea Zdena Mrázková.

K večeru se chystá festival Základní umělecké školy, který se bude točit hlavně okolo hudby. Program v parku završí českobudějovická kapela Jazzika. Tím ale zábava nekončí, o nedělním večeru vyjde lampionový průvod, který má sraz na náměstí Svornosti ve 20.15 hodin.

V pondělí na 1. máje budou průvodci města k dispozici nejen dospělým, ale také dětem. Prohlídka po stopách renesance nadchne každého od 8 let. Májové pondělí bude zároveň dnem otevřených muzeí a galerií. V rámci toho mohou lidé navštívit vybraná muzea a galerie se slevou, nebo zdarma.