Drama o odvaze žít a chuti se smát uvidíte v divadle

STRAKONICE – Život je krásný, i když je k nám krutý. Tak seberte odvahu žít a smějte se! Stejně jako Oskar. Zkraje mu to sice moc nejde, ale pohotová babi Růženka mu jistě pomůže. Hry Ericha E. Schmitta jsou vždy odvážným a hlubokým ponorem do lidské duše. A nejinak je tomu i v případě Oskara a růžové paní.

Oskar je úžasný chlapec. Sedí na svém lůžku v nemocnici, a to co potřebuje je opravdu dobrý plán. Měl by to být vskutku důmyslný plán, jak přežít život se vším, co k němu patří až do vysokého věku. Jen je to třeba stihnout v trochu kratším čase. Jeden den jako deset let. Jde to vůbec? S takovým kouzlem může Oskarovi pomoct jen jediný člověk. Obávaná škrtička z Languedocu, bývalá zápasnice, dnes záhadná, úžasná, vždy pohotová babi Růženka. Spolu s Oskarem jsou tým, který chrlí vtip, humor a nic pro něj není svaté ani v těch nejdramatičtějších situacích. Všechno zvládnou. Vědí totiž dobře, že záda jim kryje ještě třetí tajný parťák. Bůh. A ten má kouzla s časem a zázraky na počkání takříkajíc v popisu práce, ne?

Hru o odvaze žít a chuti se smát přiveze Komorní divadlo Kalich do Domu kultury ve Strakonicích 4. května v 19 hodin. V hlavních rolích se představí Josef Polášek a Pavla Tomicová.