Lékařská pohotovostní služba pro dospělé je nově v jiné části českobudějovické nemocnice

Nemocnice v Českých Budějovicích (zdroj jihnem.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Lékařská pohotovostní služba českobudějovické nemocnice je od dnešního dne v jiné části areálu. Přesun souvisí s projektem restrukturalizace a rekonstrukce horního areálu nemocnice. Pacienti tak pohotovost o nynějška najdou v pavilonu C.

Lékařská pohotovostní služba bude ode dneška, tedy od 2. května, sídlit v pavilonu „C“ v horním areálu Nemocnice České Budějovice, v prostoru urgentního příjmu. Přesun Lékařské pohotovostní služby souvisí s projektem „Restrukturalizace a rekonstrukce horního areálu Nemocnice České Budějovice, a.s.“, jehož cílem je vytvořit moderní a logicky uspořádanou nemocnici, opustit dolní areál, veškeré provozy přesunout pouze do areálu horního a vytvořit v něm podmínky pro fungování oborů akutní péče v podobě monobloku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dolní areál opouštíme ve dvou krocích, severní část zahrnující pavilony B, F a G ve druhém čtvrtletí 2023 a jižní část ve druhém čtvrtletí 2025. Součástí opuštění dolního areálu je tak logicky i přestěhování LPS pro dospělé do horního areálu naší nemocnice,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Ordinační doba Lékařské pohotovostní služby pro dospělé se nemění. Ve všední dny je od 18:00 do 22:00 hodin a o víkendech a svátcích od 9:00 do 21:00 hodin. Místem prvního kontaktu pacientů směřujících na Lékařskou pohotovostní službu pro dospělé je nyní recepce urgentního příjmu v přízemí pavilonu C, kde všichni pacienti standardně absolvují zdravotnické třídění a jsou nasměrováni do příslušné ordinace.