Tragická havárie cyklistky. Žena jela zřejmě z kopce velmi rychle

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOKRUMLOVSKO – Tragická nehoda se stala na prvního máje na Českokrumlovsku. Sedmačtyřicetiletá žena jela na cyklostezce na kole, z kopce pravděpodobně nestačila brzdit a sjela mimo cestu. Narazila do pařezu a následkům zranění bohužel na místě podlehla.

Nehoda se stala v pondělí 1. května 2023 po druhé hodině odpolední na cyklostezce mezi obcemi Zlatá Koruna a Štědře. „Sedmačtyřicetiletá žena jela na svém jízdním kole z prudkého klesání, kdy pravděpodobné nestačila dostatečně brzdit, dostala se na okraj vozovky, kde sjela mimo ni a narazila do vyčnívajícího pařezu,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena bohužel následkům velmi těžkého zranění i přes rychlý zásah záchranářů na místě podlehla.

„Dopravní policisté si vyžádali příjezd výjezdové skupiny služby kriminální policie a vyšetřování. Ti tuto nehodu vyšetřují pro podezření ze spáchání příčinu Usmrcení z nedbalosti a nařídili zdravotní pitvu,“ dodal policejní mluvčí.