Pověry o květnových svatbách Budějovické netrápí. Uskuteční se tu 25 obřadů

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Květnové svatby byly dříve spojovány s několika nepěknými pověrami, ale zdá se, že v Českých Budějovicích na ně nevěří. V krajské metropoli se v květnu uskuteční víc jak dvě desítky svateb. Převážně jim dominují Češi, ale mezi snoubenci se najde i Francouz se svou nastávající z Kolumbie.

V květnu 2023 je podle matrikářek nahlášeno 25 obřadů. „Snoubenci si své ano řeknou v obřadní síni radnice, na rozkvetlé louce, ve stodole a také přímo v restauracích,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová. Ta se ujme role oddávající v rajské zahradě bývalého dominikánského kláštera s kostelem Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Celý nově opravený objekt je krásný a řadí se k nejcennějším památkám v našem městě. Projít křížovou chodbou a dostat se do samého srdce je opravdu zážitek. Je to kouzelné místo. Na obřad v rajské zahradě se moc těším. Snoubence znám, tak jim možná popřeji, aby si odpustili ochutnat jablko ze zakázaného stromu, žili v lásce, harmonii, radosti i toleranci,“ svěřuje primátorka.

Květnovým svatbám dominují samozřejmě Češi, ale jsou i výjimky. Ožení se tady Francouz a jeho nevěstou bude Kolumbijka. Nejoblíbenějšími měsíci pro uzavření manželství zůstávají tradičně ty od června do září.