Prachatice získaly dotaci na obnovu památek v historickém jádru města

Prachatice - ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRACHATICE – Město Prachatice řadu let pracuje na regeneraci památek v historickém jádru města. V uskutečnění těchto aktivit mu napomáhají dotace. Pro letošní rok byla městu Prachatice v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón přidělena Ministerstvem kultury státní podpora ve výši 1 535 000 korun.

V rámci dotace bude tento rok opravena část Dolní brány, ve Věžní ulici obnovíme střechu na domě číslo 54 a na Velkém náměstí dojde kromě výměny šindelové střešní krytiny schodiště ve dvoře Staré radnice také na nátěr oken a ostatních dřevěných prvků na dvorní fasádě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Program regenerace napomáhá také k opravám historických objektů ve vlastnictví soukromých osob, kdy se jedná o kombinaci finančních prostředků ze státní dotace a příspěvku z rozpočtu města, a to ve výši minimálně 10 procent celkových nákladů.

„V letošním roce podpoříme vlastníky nemovitostí Kostelní náměstí číslo popisné sedmnáct, Dolní brána číslo popisné dvacet a Dlouhá ulice číslo popisné osmdesát sedm, dojde na výměnu střešní krytiny a oken, opravu omítek a fasád či výměnu vstupních vrat. Město Prachatice dlouhodobě pracuje na obnově a regeneraci památek v rámci historického jádra,“ uvedl Antonín Jurčo, vedoucí odboru stavebně správní a regionálního rozvoje.