Jihočeští policisté objevili tělo ve značném stádiu rozkladu. Pátrají po totožnosti

Osobní věci mrtvého (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Jihočeští policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámé mrtvole muže. Mrtvé tělo bylo nalezeno v lese u obce Nová Pec na Prachaticku koncem prosince loňského roku. Tělo neznámého bylo ve značném stupni rozkladu. Do lesů u Nové Pece tak pravděpodobně přišel zemřít v loňském létě. Kriminalisté pracují s verzí, že zde muž spáchal sebevraždu.

Jak informoval policejní mluvčí Jiří Matzner, s ohledem na blízkost státní hranice s Německem i Rakouskem a skutečností, že věci, které byly u mrtvoly nalezeny, odpovídají spíše uživateli hovořícímu německy, nelze vyloučit, že se jedná o cizince. „U ostatků těla kriminalisté nalezli dioptrické brýle značky MEXX, přes tři dioptrie pro korekci krátkozrakosti, dále inhalátor s popisem Salbutamol – ratiopharm N Dosieraerosol, pro léčbu astmatu a jiných dýchacích obtíží. U těla byl černý batoh značky TOPMOVE s osobními drobnostmi. Věci byly popsány německy. U sebe muž měl i drobnou finanční hotovost v eurech,“ sdělil mluvčí.

Místo nálezu (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté prověřili databáze hledaných i pohřešovaných osob, restaurace i penziony v okolí. O spolupráci požádali také policisty okolních států. Kriminalisté se také pokusili vytvořit portrét mužova obličeje s brýlemi. „Zatím žádný z policejních postupů nepřinesl výsledky, a proto se policisté obracejí na veřejnost. Veškeré informace k tomuto případu volejte na linku 158,“ žádá Matzner.

Co se zatím podařilo kriminalistům zjistit?

Nalezené torzo těla patřilo muži výšky 170 až 175 centimetrů, spíše štíhlé postavy, věk kolem 40 let. Vlasy měl hnědé, krátké. Dobře opečovávané zuby. Tělo bylo oblečeno do tmavé mikiny s kapucí značky Watson´s se zipem. Světlé tričko s krátkým rukávem, velikost XL značky Primark, plátěné kalhoty značky Crivit s možností zkrácení nohavic. Na kalhotách kožený pásek značky Linea Vero, délka 108 centimetrů. Boty velikosti 8 až 9.

Osobní věci mrtvého (zdroj Policie ČR)
Osobní věci mrtvého (zdroj Policie ČR)
Osobní věci mrtvého (zdroj Policie ČR)
Osobní věci mrtvého (zdroj Policie ČR)
Boty mrtvého muže (zdroj Policie ČR)