Kolaps za volantem: Osmasedmdesátiletý řidič sjel ze srázu a při nehodě zemřel

Havárie vozidla v důsledku zdravotní indispozice - Táborsko (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Zdravotní indispozice zřejmě stála za nehodou osmasedmdesátiletého řidiče osobního automobilu na Táborsku. Ten vyjel mimo silnici, porazil betonový patník a následně sjel ze srázu k rybníku. Na místo ihned vyjeli všechny složky Integrovaného záchranného systému. Řidič ale na místě havárie zemřel.

K nehodě došlo ve středu dne 17. května 2023 krátce po půl jedenácté dopoledne na hrázi Horusického rybníka v katastru obce Veselí nad Lužnicí. „Osmasedmdesátiletý řidič automobilu značky Hyundai, zřejmě v důsledku zdravotní indispozice, vyjel mimo komunikaci, přičemž porazil betonový patník a následně sjel ze srázu k rybníku,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K události vyslalo zdravotnické operační středisko dvě posádky z Třeboně a vzlétl také vrtulník. „Při příjezdu záchranářů na místo nebyl muž při vědomí z důvodu selhání životních funkcí. Záchranáři se jej ještě pokoušeli resuscitovat, ale jejich úsilí bylo bohužel marné. Předpokládaná příčina úmrtí byla interních příčin, tedy muž nezemřel následkem nehody, ale ještě před ní,“ sdělila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Událost je nadále v šetření policistů z táborského dopravního inspektorátu. „Vzhledem k tomu, že havárie byla spojena se zdravotní indispozicí, nebude zařazena do statistiky dopravních nehod s úmrtím,“ dodala policejní mluvčí.