Po dálnici se řítil téměř sto osmdesát. Nebyl to jeho jediný prohřešek

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Dálniční policisté zastavili devětačtyřicetiletého muže. Na dálnici D3 se totiž řítil téměř sto osmdesáti kilometrovou rychlostí. To ale nebyl jeho jediný prohřešek. Neměl totiž dálniční známku a dokonce měl od českobudějovického magistrátu vysloven zákaz řízení.

Stalo se tak na dálnici D3 nedaleko Hosína. „Řidič vozidla značky Hyundai jel ve směru na České Budějovice a policisté mu laserovým měřičem naměřili rychlost jízdy 176 kilometrů za hodinu v mítech, kde je nejvyšší dovolená rychlost 130 kilometrů za hodinu,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté navíc také zjistili, že devětačtyřicetiletý muž z Českobudějovicka řídil i přesto, že neměl. „Muži byl uložen rozhodnutím Magistrátu města České Budějovice trest zákazu spočívající v zákazu řízení motorových vozidel až do února 2024. Navíc užil zpoplatněnou pozemní komunkaci bez uhrazení časového poplatku nebo osvobození. Muž je tak podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila policejní mluvčí.